BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól ment ma Budapestnek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2 százalékos emelkedéssel, 23 357,24 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 9,5 milliárd forint volt, a vezető részvények - egy kivételével - erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2016. január 22. péntek, 20:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 3,7 százalékkal 13 575 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 1,6 százalékkal 5818 forintra nőtt, forgalmuk 5,2 milliárd forintot tett ki. A Richter-papírok 1,8 százalékkal értek többet a nap végén, a gyógyszercég részvényei 5499 forinton keltek el záráskor, összesen 2,7 milliárdnyi papír fordult meg a parketten.

A Magyar Telekom árfolyama 0,5 százalékkal csökkenve 396 forinton zárt, a papírok 261,5 millió forint értékben cseréltek gazdát.

Így látták az elemzők

Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője az M1-en elmondta: az előző napokhoz képest optimista volt a hangulat az európai börzéken, és ez kihatott a BÉT-re is. Ennek oka pedig a kőolaj árának emelkedése volt, de kérdéses, hogy ez így marad-e, illetve kihat-e a jövő hétre is. Így még legalább két napi kereskedés kell ahhoz, hogy trendfordulónak lehessen mondani az áremelkedést.

Az üzletkötő szerint bizalmatlanságra utal, hogy délután a német tőzsdén is elkezdték a nap elején nyitott pozícióik zárását a kereskedők. A BÉT-en a Mol közel négyszázalékos emelkedése is az olajár növekedésével magyarázható.

Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az EKB márciusra jelzett újabb monetáris könnyítésre vonatkozó csütörtöki bejelentésével magyarázta a pénteki tőzsdei optimizmust. A 10 milliárd körüli forgalmat viszont alacsonynak tartotta, mivel amikor esett a BUX, akkor a forgalom elérte a 15 milliárd forintot is.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet