Az első kereskedési nap meghatározására még nem került sor, a részvényekkel való kereskedésre még nincs lehetőség - emlékeztet a BÉT. A részvények tőzsdei kereskedésének megkezdését a Waberer\'snek kell kérelmeznie egy külön eljárásban, határidőn belül, azaz a mai módosítással jövő év június 30-ig - írja a Portfolio.hu.
A nemzetközi közúti fuvarozással foglalkozó Waberer\'s részvényeit október 6-án vezették be a tőzsdére, a társaság ezt követően nyilvánosan működő részvénytársasággá alakult. A részvényeivel azonban még nem kereskedtek, mivel a jogszabályok szerint ezt a bevezetéstől számított 90 napon belül külön kellett volna kezdeményeznie a társaságnak.
A vállalat nyilvános részvényértékesítést tervezett, ami után megkezdődhetett volna részvényeinek tőzsdei forgalmazása.
A Waberer\'s igazgatósága november 10-én azonban úgy döntött, hogy a jelenlegi piaci körülményekre tekintettel elhalasztja részvényeinek tervezett nyilvános forgalomba hozatalát.
