BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csapdába csalták a befektetőket New Yorkban

A Fed-döntés utáni első órában úgy tűnt, sikerül felfelé kitörnie az árfolyamoknak az amerikai részvénypiacokon, a kereskedés vége azonban komoly kijózanodást hozott.

2015. szeptember 17. csütörtök, 22:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rosszul sült el a részvénypiac szempontjából a mai nap New Yorkban. Bár a Fed kamatdöntésének és az ezt követő közleménynek a megismerése után kisebb eufória lett úrrá a befektetőkön, a kereskedés vége rosszul sikerült.

A Fed-döntés utáni egy órában úgy tűnt, az S&P 500-as indexnek sikerül kitörnie tartósan a 2000 pontos határ fölé, amely augusztus vége óta megálljt parancsolt az index felfelé menetének. Az index 2020 pont fölé is emelkedett, innen azonban az utolsó órában - amely csütörtök lévén az intézményi befektetők aktivitása nyomán kiemelt jelentőséggel bír - lefelé vették az irányt az árfolyamok, s a mutató napi minimuma közelében, 1990 ponton zárta a kereskedést, ez 0,27 százalékos csökkenést jelent.

A Dow ennél valamivel többet, közel 0,4 százalékot veszített értékéből, a Nasdaq viszont enyhe, 0,1 százalékos pluszban zárt.

Leginkább a bankok és brókercégek részvényeit bűntették a befektetők, a szektor alindexei 2,3, illetve 1,9 százalékos eséssel zártak. Emelkedni érthető módon a biotechnológiai, az aranyhoz kötött és a közszolgáltató cégek részvényei tudtak.

Az arany árfolyama egyébként profitált a Fed-döntésből, unciánkénti ára az amerikai záráskor 1132 dollár volt, ez 12 dolláros emelkedést jelent, de járt 1135 dolláron is kurzus.

A dollár gyengült a döntés nyomán, s ez ki is tartott a nap végéig. A nap folyamán még korábban 1,1285-ös euró/dollár keresztárfolyam 1,14 fölé emelkedett, napi maximumát 1,144-en ért el.

Az indexek csökkenése ellenére igazából a csütörtök egy \"felfelé\" nap volt az amerikai piacokon, hiszen az amerikai tőzsdéken jegyzett mintegy 6500 részvény 40 százalékának esett az árfolyama, 57 százalékuké emelkedett. A három nagy piac mindegyikén, a Nasdaqon, a NYSE-en és az AMEX-en egyaránt az emelkedő árfolyamú papírok voltak többségben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet