BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikerrel járt az állami kiszorítósdi

Sikerrel járt az állami kiszorítósdi - derül ki a Cégközlöny július 16-i számából. Most már csak a magyar államot képviselő MNV Zrt. rendelkezik MVM-részvényekkel, így a jövőben akár közgyűlés nélkül, utasításokkal is irányítható a legnagyobb magyar energetikai cégcsoport.

2015. július 25. szombat, 10:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az utolsó 359 darab - a kiszorítási eljárásban az állammal együtt nem működő néhány magánrészvényes kezében maradt - egyenként 8000 forint névértékű MVM-részvényt a társaság június 6-i hatállyal érvénytelenítette. A helyettük kibocsátott új részvényeket a tavaly decemberben elfogadott, az úgynevezett takarékos törvényben foglalt módosítások alapján az Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. kapta meg.

Az érvénytelenített részvények ellenértékét - darabonként mintegy 18 ezer forintot - a kiszorítást elutasító kisrészvényesek számláira utalták, ám a kisrészvényesek - piaci információk szerint - továbbra sem állnak el attól a szándékuktól, hogy perre vigyék az ügyet.

Mint ismeretes, a magyar jogrendszer egészen a tavalyi törvénymódosításig nem adott lehetőséget arra, hogy zártkörű részvénytársaságból az állam - vagy bárki más nagyrészvényes - akaratuk ellenére szorítson ki tulajdonosokat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet