BUX 138569.69 -0,66 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizet a Zwack

A Zwack Unicum Nyrt. csütörtöki közgyűlése jóváhagyta, hogy a társaság a 2014-2015-ös üzleti eredménye alapján részvényenként 1200 forint osztalékot fizessen a tulajdonosoknak.

2015. június 25. csütörtök, 14:12

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az osztalék kifizetése 2015. július 23-án kezdődik. Az igazgatóság javaslata alapján összesen 2,444 milliárd forintot fordítanak osztalékfizetésre.

A tárgyévi eredménynél nagyobb összegű kifizetésre a 3,6 milliárd forintot meghaladó eredménytartalék adhat fedezetet. Tavaly 2500 forint osztalékot kaptak részvényenként a tulajdonosok.

A Zwack Unicum tájékoztatása szerint a 2014-2015-ös üzleti évben 1,7 milliárd forint adózott eredményt ért el a cég, ami az elmúlt öt év legjobb teljesítménye.

A belföldi értékesítés nettó árbevétele 8,3 százalékkal, 862 millió forinttal haladja meg az előző évit, és elérte a 11,283 milliárd forintot. Az export árbevétel 1,513 milliárd forintot tett ki a 2014/2015-ös évben, amely 11,6 százalékkal haladja meg a tavalyi értéket. Az exportárbevétel növekedés mintegy 40 százaléka egy egyszeri, Kínába történt eladásnak köszönhető, emellett 25 százalék körüli növekedést értek el Romániában, Észak-Amerikában és a Duty Free értékesítésben.

A közgyűlés elfogadta a 2015 -2016-os tervekről szóló beszámolót, amelyben összességében 1,2 milliárd forint adózott eredmény elérését tűztük ki célul.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet