Az INA horvát olajipari vállalt újraindítja termelését a sziszeki finomítóban - közölte a horvát sajtó kedden. Damir Butkoviæ, a sziszeki finomító igazgatója elmondta: a kőolajfinomító berendezések üzembe helyezése a hét végéig befejeződik, a termelés újraindul és egészen május végéig tart.
Az INA a sziszeki finomítóban január 14-én állította le a munkákat, amit azzal indokoltak, hogy a termelés szünetelteti arra az időre, amíg a tárolókban nem gyűlik össze elegendő hazai nyersolaj az újrainduláshoz. A leállás ideje alatt a tárolókban 150 ezer tonna Horvátországban kitermelt nyersolaj halmozódott fel, amely most feldolgozásra vár - mondta az igazgató.
