BUX 138960.19 -0,38 %
OTP 44830 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindítja egyik finomítóját az INA

Az INA elindítja termelését a sziszeki finomítóban, amit januárban állítottak le.

2015. április 14. kedd, 13:58

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az INA horvát olajipari vállalt újraindítja termelését a sziszeki finomítóban - közölte a horvát sajtó kedden. Damir Butkoviæ, a sziszeki finomító igazgatója elmondta: a kőolajfinomító berendezések üzembe helyezése a hét végéig befejeződik, a termelés újraindul és egészen május végéig tart.

Az INA a sziszeki finomítóban január 14-én állította le a munkákat, amit azzal indokoltak, hogy a termelés szünetelteti arra az időre, amíg a tárolókban nem gyűlik össze elegendő hazai nyersolaj az újrainduláshoz. A leállás ideje alatt a tárolókban 150 ezer tonna Horvátországban kitermelt nyersolaj halmozódott fel, amely most feldolgozásra vár - mondta az igazgató.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet