BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol: a horvát miniszter levele átpolitizált

A Mol Nyrt. közleményben reagált Ivan Vrdoljak horvát gazdasági miniszter levelére, amelyet a médián keresztül és közvetlenül is eljuttatott az INA igazgatóságának és felügyelőbizottságának.

2015. január 22. csütörtök, 08:51

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ivan Vrdoljak szerdán két levél másolatát juttatta el a horvát médiának, amelyben válaszokat vár az INA igazgatóságától és felügyelőbizottságától azokra a kérdésekre, miért késnek a befektetések sziszeki és rijekai finomítókba, milyen tervei vannak az INA-nak, vagyis a Molnak a finomítókkal, és egyben figyelmeztet arra, hogy a vállalat ügyvezető igazgatói törvénytelenül lettek megválasztva. A miniszter szerint az INA döntései csak a Mol érdekeit szolgálják és figyelmen kívül hagyják az INA és a horvát állam érdekeit.

A Mol nyilatkozatban reagált a gazdasági miniszter vádjaira. A Mol tavaly nyáron örömmel fogadta el az amerikai külügyminisztérium ajánlatát, mely felkínálta segítségét a horvát kormány és a Mol közötti tárgyalások előremozdításában - áll a közleményben.

A vállalat kiemeli, hogy a Mol meglepődve és sajnálva tapasztalta, hogy a horvát tárgyalási delegáció visszautasította az amerikai külügyminisztérium által ajánlott mind a négy közvetítőt, és ezzel tovább késlelteti a tárgyalások menetét. Ennek a döntésnek köszönhetően az eddigieknél még világosabban látszik, hogy melyik fél akasztja meg a tárgyalásokat azzal, hogy saját politikai és személyes érdekeit helyezi az INA üzleti érdekei elé.

Hozzáteszi: \"ezt megerősíti Ivan Vrdoljak, horvát gazdasági miniszter INA vezetőségéhez intézett leveleinek átpolitizáltsága is. E politikai játszmától a Mol-csoport ahogy eddig, úgy a jövőben is távol tartja magát.\"

Zoran Milanovic miniszterelnök ma a parlamentben azt mondta, a Molnak az az érdeke, hogy Horvátországban mindent bezárjon és saját üzemanyagát árulja az INA benzinkútjain.

Kijelentette: Horvátország harcolni fog ez ellen, nem fegyverrel, nem erővel, hanem politikai nyomással és senki nem fogja akkor azt mondani, hogy ez csapás a befektetések szabadságára, vagy a jogbiztonságra.

\"Üzleti szemszögből nézve megértem, de mivel - nem fogják elhinni -, horvát vagyok és a horvát miniszterelnök, nem tudom elfogadni. Majd meglátjuk, ki az erősebb.\" - mondta Milanovic.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet