A részvénypiac forgalma 18,1 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatóhelyettese az MTI-nek elmondta: a nyitás után csendes volt a kereskedés a magyar tőzsdén, az árfolyamok felfelé indultak. Délelőtt azonban a svájci jegybank közölte, hogy eltörölte a svájci franknak az euróval szembeni árfolyamküszöbét.
A hírre nagyon jelentős devizapiaci mozgások indultak be. Itthon meredeken zuhanni kezdett a forint a svájci frankkal és az euróval, és kisebb mértékben a többi fontosabb devizával szemben, majd mindennek következményeként esni kezdett a tőzsde is - mondta Varjú.
A szakértő felhívta a figyelmet arra is, hogy a kereskedés végére a fejlett piaci tőzsdék jelentősen erősödtek. A BUX azonban a régiós indexekkel együtt erősen gyengült, tehát ahol a svájcifrank-hitelezés még él, azokban az országokban megviselte a börzéket a svájci jegybank döntése.
A Mol árfolyama 350 forinttal, 3,11 százalékkal 10 895 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 121 forinttal, 3,36 százalékkal 3479 forintra zuhant, forgalmuk 14,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 2,37 százalékkal 330 forintra esett, forgalma 375,2 millió forint volt. A Richter-papírok a lejtmenetből gyakorlatilag kimaradtak, az árfolyam 1 forinttal 3395 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
