BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esett minden, csak a Mol nem

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 241,19 pontos, 1,47 százalékos csökkenéssel, 16 173,61 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 8,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest.

2015. január 6. kedd, 17:46

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője az MTI-nek elmondta: délelőtt folytatódott a hétfői esés mind a magyar, mind a külföldi piacokon. Hozzátette: később a nyugat-európai, főleg a német piacon éles fordulat következett be és 1,5 százalékot emelkedett az index, ami az amerikai piac nyitását követően azonban egy százalékot visszaesett.

A forint gyengülése megállt a nap folyamán, árfolyama az euróval szemben nem közelítette meg a 320-at, 319-en stabilizálódott - jegyezte meg a Buda-Cash Brókerház üzletkötője.

A Mol 60 forinttal, 0,53 százalékkal 11 360 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 2,66 százalékkal 3660 forintra csökkent, forgalmuk 4,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 1,19 százalékkal 333 forintra esett, forgalma 328,4 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 94 forinttal, 2,68 százalékkal 3420 forintra gyengült, a részvények forgalma 3,2 milliárd forintot ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1412,97 ponton zárt kedden, ez 1,30 pontos, 0,09 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet