BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól ment az Apple-nek

Jobban ment az Apple-nek, mint amire számítottak.

2014. október 21. kedd, 10:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozásoknál jobb gyorsjelentést tett közzé tegnap piaczárás után az Apple. A technológiai cég elsősorban az új, nagyobb kijelzővel rendelkező Iphone-ok iránti nagy keresletnek köszönhetően tudta javítani számait, ennek sikerült ellensúlyoznia a gyengébben alakuló Ipad eladási adatokat. Mindezt annak ellenére, hogy a jelentés szerint a Samsunghoz hasonlóan az Apple is érzi az olcsóbb kínai gyártók által támasztott egyre növekvő versenyt.

Az Apple nyeresége a negyedévben elérte a 8,47 milliárd dollárt, a tavalyi év hasonló időszakában 7,51 milliárd dollár profitot ért el a társaság. Ráadásul a sajátrészvény-vásárlási programnak köszönhetően a részvényenkénti eredmény ennél is dinamikusabban bővült, 1,42 dollárra a korábbi 1,18 dollárról. Az árbevétel 12 százalékkal, 42,12 milliárd dollárra ugrott. Az elemzők a Marketwatch tudósítása szerint 39,88 milliárdos árbevétel mellett 1,31 dolláros részvényenkénti eredménnyel számoltak.

Az Apple bejelentése szerint a negyedévben bruttó fedezete 38 százalék körül alakult, s az utolsó negyedévben is megmaradhat a 37,5-38-5-ös sávban. A menedzsment előrejelzése szerint az árbevétel a mostani negyedévben 63,5 és 66,5 milliárd dollár között alakulhat, az elemzők jelenleg 63,52 milliárd dollárral számolnak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet