BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbocsátások az INA-nál

Az INA igazgatótanácsa létszámcsökkentési programot fogadott el és 100 millió kunát különített el végkielégítésre - idézte kedden az INA közleményét a horvát Hina hírügynökség.

2014. október 7. kedd, 19:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hírügynökség értesülése szerint a létszámcsökkentési program 338 alkalmazottat érint. Azoknak a dolgozóknak, akik részt vettek az 1991-1995-ös háborúban, átlagosan 300 ezer kuna, a többieknek átlagosan 220 ezer kuna lesz a végkielégítése.

Az INA közleménye szerint az elbocsátások a bevezetett szervezeti változtatások, az alkalmazott új technológia, valamint a hatékonyság növelése és a hosszú távú versenyképesség megalapozása miatt váltak szükségessé. A közleményben az INA hangsúlyozza, hogy keresi a lehetőségeket a feleslegessé vált alkalmazottak megtartására, egyebek között átképzés vagy rövidített munkaidőben történő alkalmazás formájában.

A Hina hírügynökség egyúttal nem hivatalos értesülésekre hivatkozva jelezte az is, hogy az INA vezetése elfogadta a finomító üzletágra vonatkozó stratégia megtárgyalásának a menetrendjét, valamint közölte, hogy egy hónapon belül döntés várható az ügyben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet