A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 253,14 pontos, 1,40 százalékos csökkenéssel, 17 839,72 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 14,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház kereskedelmi igazgató-helyettese az MTI-nek elmondta: a bizonytalan nemzetközi hangulat a magyar tőzsdére is kedvezőtlen hatással volt. Több dolog hatása összeadódott, az elmúlt időszakban felerősödtek a geopolitikai kockázatok, illetve az Európai Unióban a gazdaság lassulásától való félelem. A befektetők kivárnak, a következő negyedévre készülnek.
Az OTP árfolyamának esését változatlanul a devizahiteles mentőcsomag miatti veszteség, valamint az orosz-ukrán konfliktus és ennek hatásai okozzák - tette hozzá.
A Mol 80 forinttal, 0,65 százalékkal 12 145 forintra csökkent, 990,8 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 161 forinttal, 3,87 százalékkal 4000 forintra esett, forgalmuk 11,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 357 forintot ért, forgalma 800,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 14 forinttal, 0,35 százalékkal 4012 forintra gyengült, a részvények forgalma 633,3 millió forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1504,28 ponton zárt csütörtökön, ez 9,84 pontos, 0,66 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
A \"T\" kategóriában szereplő FUSO Ecosystem Nyrt. részvényeinek kereskedését a társaság rendkívüli közgyűlésére tekintettel felfüggesztette a tőzsde. A napirend szerint a közgyűlésen a társaság jogutód nélküli megszűnéséről és végelszámolásáról döntöttek volna, azonban azt határozatképtelenség miatt október 6-ra halasztották. Ezután a BÉT csütörtökön 14 órától visszaállította a társaság részvényeinek kereskedését.
