Reagáltak az elemezők az OTP Bank hét eleji bejelentésére amely szerint a bankcsoport devizahiteles csomag miatti vesztesége magasabb lehet a korábban becsültnél, ha az MNB által javasolt módszertant alkalmazzák a visszatérítések során.
A 14 elemző előrejelzéseiből számolt konszenzus szerint a bankcsoport a második negyedévben 153,9 milliárd forintnyi veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az április-június időszakban. A korrekciós tételek nélküli eredmény tekintetében ugyanakkor nem sokat változtatott a képen az, hogy 7 tagúról 14 tagúra bővült időközben az elemzői konszenzus, itt most 28,17 milliárd forint nyereség a várakozások átlaga a korábbi 28,3 milliárd forint után.
A nagyobb várható veszteségről szóló bejelentés hatására az egyoldalú szerződések vélelmezett tisztességtelensége kapcsán potenciálisan keletkező visszatérítés nagyságát 143,3 milliárd forintra tippelik a szakértők. A negyedévben a becslések szerint 33,2 milliárd forintot ír le az árfolyamrés alkalmazásának semmissége következtében várható visszatérítési kötelezettségek miatt a bank. Ez a becsült adat korábban 19,5 milliárd forint volt. További 5,4 milliárd forinttal ronthatják a bank eredményét a goodwill leírások.
