BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ekkorát bukhat az OTP a devizahiteleken

A korábban becsültnél jóval magasabb veszteségre számítanak az elemzők az OTP-nél péntek hajnalban érkezik a bank gyorsjelentésétől.

2014. augusztus 14. csütörtök, 16:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Reagáltak az elemezők az OTP Bank hét eleji bejelentésére amely szerint a bankcsoport devizahiteles csomag miatti vesztesége magasabb lehet a korábban becsültnél, ha az MNB által javasolt módszertant alkalmazzák a visszatérítések során.

A 14 elemző előrejelzéseiből számolt konszenzus szerint a bankcsoport a második negyedévben 153,9 milliárd forintnyi veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az április-június időszakban. A korrekciós tételek nélküli eredmény tekintetében ugyanakkor nem sokat változtatott a képen az, hogy 7 tagúról 14 tagúra bővült időközben az elemzői konszenzus, itt most 28,17 milliárd forint nyereség a várakozások átlaga a korábbi 28,3 milliárd forint után.

A nagyobb várható veszteségről szóló bejelentés hatására az egyoldalú szerződések vélelmezett tisztességtelensége kapcsán potenciálisan keletkező visszatérítés nagyságát 143,3 milliárd forintra tippelik a szakértők. A negyedévben a becslések szerint 33,2 milliárd forintot ír le az árfolyamrés alkalmazásának semmissége következtében várható visszatérítési kötelezettségek miatt a bank. Ez a becsült adat korábban 19,5 milliárd forint volt. További 5,4 milliárd forinttal ronthatják a bank eredményét a goodwill leírások.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet