BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Deutsche Telekom is jól teljesít

A vártnál jobb negyedévet zárt a Magyar Telekom anyavállalata, a Deutsche Telekom elsősorban az Egyesült Államokban és Németországban teljesített jobban.

2014. augusztus 7. csütörtök, 08:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> A várakozásoknál jobb eredményről számolt be a Deutsche Telekom. A vállalat árbevétele a várt 14,8 helyett 15,1 milliárd euró lett, az EBITDA az elemzői várakozások 4,35 milliárd eurós átlagát jócskán meghaladva 4,4 milliárd euró lett, az adózott eredmény (711 millió euró) is magasabb lett, mint az elemzői várakozás (589 millió euró)</banner>

<banner> Elsősorban az Egyesült Államokban teljesít jól a vállalat, ahol agresszív árpolitikájának köszönhetően a T-Mobile US előfizetőinek a száma már meghaladja az 50 milliót, ezért a menedzsment megemelte az idén év végére várt ügyfélszám-várakozását</banner>

<banner>A menedzsment megerősítette a cégcsoportra vonatkozó korábbi várakozását: az EBITDA a tavalyinak közel megfelelő, 17,6 milliárd euró körüli lehet idén, a szabad cash flow 4,2 milliárd euróra csökkenhet</banner>

<banner>A vállalat már évek óta el kívánja adni amerikai leányvállalatát, az egyik legbiztosabb vevőjelölt, a Sprint azonban visszalépett a T-Mobile US megvásárlásától. Az amerikai leányvállalat jövőjével kapcsolatban a DT nem közölt új információkat
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet