BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb bevásárlást tervez a Mol a régióban

További akvizíciókat tervez a Mol Nyrt. a régiós kiskereskedelmi piacon, ahol a gazdasági fellendülés zajlik, a motorüzemanyagok iránti kereslet pedig növekszik - nyilatkozta a társaság finomítás és kereskedelem üzletágának vezetője a Reutersnek.

2014. május 21. szerda, 08:51

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Miközben az európai finomítói környezet továbbra is túlkapacitással küzd, a Mol tovább kíván terjeszkedni a régiós kiskereskedelmi piacon. Horváth Ferenc elmondta, akár már az idei évben pár száz kúttal tovább növelhetik töltőállomás hálózatukat. A Mol az elsődleges piacain folyamatosan keresi a kiskereskedelmi akvizíciós lehetőségeket, hogy tovább növelje piaci részesedését. Horváth Ferenc megjegyezte, a motorüzemanyagok iránti kereslet - melyet elsősorban az élénkülő dízel kereslet húz magával -, az utóbbi időszakban növekedést mutatott a régióban, ahol egyébként a gazdasági aktivitás is élénkül. </banner>

<banner>A finomítás üzletág igazgatója elmondta, korábban a Mol a relatíve magas olajárak fennmaradását és nyomott finomítói és petrolkémiai marzsokat prognosztizált, a folyó negyedév eddigi teljesítményét elnézve azonban javulás látszik az első negyedévhez képest. Áprilisban és májusban egyaránt emelkedett az értékesítési volumen, főként szezonális okok miatt, és a marzsok is javultak - tette hozzá.
</banner>

<banner>Horvát Ferenc beszélt a Mol legutóbbi, Enivel kötött tranzakciójáról is, mely adott esetben egy cseh finomítóban való részesedésszerzést is jelenthet. Amennyiben a nagytulajdonos Unipetrol él elsőbbségi vételi jogával a 30 százalék körüli részvénycsomagra vonatkozóan, a Mol a szlovák finomítóból is képes lesz majd ellátni a cseh üzemanyag állomásokat.
</banner>

<banner>Az európai finomítói környezethez való alkalmazkodás révén a Mol már bezárt egy finomítót, az INA két horvátországi finomítója azonban ugyancsak szenved, főként a 2003 előtti beruházások hiánya miatt.</banner>

<banner>Megjegyezte, az INA finomítói kapacitása kétszerese annak, amit a horvát és a környező piacok optimálisan igényelnének. Kérdés az is, hogy az INA valamely finomítóját beruházások révén fel lehet-e hozni olyan szintre, hogy az a legversenyképesebbek közé tartozzon.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet