BUX 138758.97 -0,53 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Zwack Unicum részvényenként 2500 forint osztalékot fizet

A Zwack Unicum Nyrt. igazgatósága részvényenként 2500 forint osztalékot kifizetését javasolja a június 26-án megtartandó 2014. évi rendes közgyűlésnek - tette közzé a társaság kedden a BÉT honlapján.

2014. május 20. kedd, 21:24

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eredményfelosztási javaslat szerint a névértékre vetítve 250 százalékos osztalék kifizetéséhez az adózott eredményből felhasznált 1,515 milliárd forint mellett az előző években felhalmozott, de fel nem használt eredménytartalékból is igénybe vesznek 3,573 milliárd forintot, így a 2013. április 1-jétől 2014. március 31-ig tartó üzleti évre kifizetendő osztalék megközelíti az 5,088 milliárd forintot.

A társaság az előző üzleti évre részvényenként 775 (összesen 1,577 milliárd) forint osztalékot fizetett ki.

A Zwack Unicum Nyrt. kedden közzétett üzleti beszámolója szerint a társaság bruttó árbevétele 19,767 milliárd forint volt a 2013-2014-es üzleti évben, 0,9 százalékkal magasabb az előző évinél. A nettó értékesítés 2,5 százalékkal, 11,775 milliárd forintra csökkent.

A társaság nemzetközi pénzügyi jelentési szabványok (IFRS) szerinti adózott eredménye 1,493 milliárd forint, 3,4 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit.

A cég eredménytartaléka 2014. március 31-én 8,037 milliárd forint volt.

A Zwack Unicum Nyrt. részvényei a BÉT standard kategóriájában forognak. A papír május 19-i záróára 12 900 forint, az elmúlt egy évben a részvény legmagasabb árfolyama 13 300, a legalacsonyabb 11 600 forint volt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet