BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc százalékkal nőtt a Boeing árbevétele

Nyolc százalékkal emelte árbevételét az amerikai Boeing repülőgépgyártó, az üzemi eredmény pedig 12 százalékkal haladja meg a 2013 első negyedévit.

2014. április 23. szerda, 16:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az everetti gyártó szerdai, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint árbevételük az első negyedévben 20,5 milliárd dollár volt, míg tavaly ugyanebben az időszakban 18,8 milliárdos bevételt értek el. Az üzemi eredmény 12 százalékkal 2 milliárd dollárra javult a 2013-as 1,8 milliárdról, az egy részvényre jutó eredmény pedig 2 százalékkal 1,76 dollárra emelkedett.

A Boeing az első negyedévben 161 gépet adott át megrendelőinek, 18 százalékkal többet, mint az előző év hasonló időszakában, a gépeladásból származó bevételük 12 milliárd dollárt tett ki, amely 19 százalékkal magasabb a 2013 első negyedévinél.

A cég rendelésállományának értéke 440 milliárd dollár volt március végén, ez az első negyedévben 19 milliárddal emelkedett.

Előrejelzésében a Boeing 87 és 90 milliárd dollár körüli éves árbevételt és 7,15-7,35 dolláros részvényenkénti eredményt prognosztizált.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet