BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A McDonald\'s nyeresége csökkent, bevétele nőtt

A McDonald\'s amerikai gyorsétteremlánc idei első negyedéves nyeresége részvényenként 1,21 dollár volt, összesen 1,2 milliárd dollár, míg tavaly részvényenként 1,26 dollár, összességében 1,27 milliárd dollár volt a profit. A piaci elemzők 2014 első három hónapja után 1,24 dolláros részvényenkénti nyereségre számítottak.

2014. április 22. kedd, 15:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég bevételei nőttek. 2013 első negyedévében 6,61 milliárd dollár volt a bevétel, 2014 első negyedévében 6,70 milliárd dollár, kissé elmaradva az elemzők által várt 6,71 milliárd dollártól.

2013-ban nehéz éve volt a cégnek, a McDonald\'s szerint az idei első negyedévben azon dolgoztak, hogy gyorsulni kezdjen a bevétel növekedése. Ez annyiban sikeres volt, hogy világszinten a több mint 1 éve nyitva tartó éttermeiben 0,5 százalékkal nőttek az eladások.

Don Thompson vezérigazgató szerint a cégnek erősítenie kell termékei pozícióját, mert néhány vásárlónak már egyszerűen nem olyan fontos a McDonald\'s.

Néhány vezető szerint a McDonald\'s új menüi már túl bonyolultak, a sok új választási lehetőség lelassította a kiszolgálást és elijesztette a vásárlókat.

Don Thompson szerint a nehézségek ellenére 2014-ben javul a McDonald\'s teljesítménye.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet