BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napja volt az OTP-nek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 0,1 százalékos gyengülés után 16 747 ponton zárta a hét első kereskedési napját 4,6 milliárd forintos forgalom mellett.

2014. március 24. hétfő, 19:07

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A blurchipek közül csak az OTP zárt nyereségben, a bank papírjai 1,6 százalékos drágulást követően 3911 forintra emelkedtek 3 milliárd forintos forgalom mellett. A Mol a délelőtti órákban még veszteségben mozgott, innen a déli órákban átkerült  a pozitív zónába, ám ezt nem tudta megtartani és a zárás utolsó óráiban visszacsúszott a piros tartományba és végül 0,4 százalékkal a pénteki szintje alatt, 11 900 forinton zárt 623,3 millió forintos forgalomban.

A nap legngyobb vesztese ezúttal a Richter volt, miután a gyógyszeripari cég részvényei 1,4 százalékos zuhanást követően 3833 forinton zártak 471 millió forintos forgalomban. A Magyar Telekom 0,7 százalékos gyengülés után 307 forinton zárt 328 milliós forgalom után.

Economx
Economx
Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet