A hétfői tőzsdenyitás után nagyot esett az OTP árfolyama. Jó hír viszont, hogy a bankpapír értéke a reggeli csaknem tízszázalékos mínusszal szemben jelenleg már \"csupán\" 6,49 százalékos esésben van, ez 3 730 forintot jelent.
Egyelőre az összképen a többi blue chip sem tudott sokat javítani: a Richter árfolyama 4,3 százalékos esés után 3 828 forintnál jár, míg Magyar Telekom részvényeinek ára 3,28 százalékkal került lejjebb, ez 324 forintos árfolyamot jelent. A Mol darabja most 12 760 forinton áll, ez 3,3 százalékos áresést jelent a múlt hét végi záráshoz viszonyítva. Az utóbbi annak ellenére teljesíti felül a többieket, hogy a Wood mai dátummal tartásról eladásra módosította ajánlását, miközben célárát 19 ezer forintról 12,6 ezer forintra vágta vissza.
A nap nyertese címre jelenleg az Émász pályázhat, amely 7,62 százalékos plusz nyomán jelenleg 14 200 forinton áll, míg a második helyen az Elmű áll 3,87 százalékos erősödéssel, 14 750 forinton.
