BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terjed az ukrán kór, ütik az OTP-t

Ideges a piac Ukrajna miatt, 4000 forint alá küldték az OTP árfolyamát.

2014. február 27. csütörtök, 10:26

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ukrán hrivnya értékvesztése és az ország fizetőképességével kapcsolatos aggodalmak egyre inkább jelentkeznek a tőzsdén is. Az OTP ma már 3 százalékos mínuszban is járt, 3961 forintig esett, s innen pattant vissza átmenetileg, láthatóan a 4000 forintos szintért folyik a harc a bikák és a medvék között. (A bank ukrán kitettségéről és a mostani árfolyam technikai jelentőségéről itt olvashat).

Nem kímélte a rossz hangulat a szintén nagy ukrán kitettséggel rendelkező Raiffeisen Internationalt sem. A bank részvényei a Bécsi Értéktőzsdén 3 százalékkal estek, 25,85 euróig, ezzel a januári tőkeemelés óta már 20 százalékkal értékelődtek le az osztrák bank papírjai.

A rossz hangulat egyébként általános a BÉT-en, a befektetők nem szeretik a Magyar Telekom ma reggeli gyorsjelentését. a távközlési részvény 1,7 százalékkal, 323 forintig esett. A Mol 1,3 százalékkal értékelődött le, 13 150 forintra. A Richter 3907 forinton stagnál.

A forint eközben viszonylag stabil, az euró 310,40 körül jár.

Az ukrajnai eseményeket itt követheti - percről-percre hírfolyam a Napi.hu-n.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet