Visszafogott optimizmus jellemzi a nyugat-európai piacokat, miután a tegnap közzétett, várttól elmaradó makroadatok miatt a befektetők arra spekulálnak, hogy a Fed elnyújthatja eszközvásárlási programjának kivezetését. Az indexek többsége óvatosan erősödik. A régiós tőzsdéken is az eladók kerültek enyhe többségbe, a BUX közel 1,5 milliárd forintos forgalom mellett mérsékelten emelkedik.
Az OTP az ukrán zavargások ellenére jól teljesít, a délelőtti kereskedésben a legerősebb hazai blue chip volt, a részvények árfolyama mintegy 1 százalékkal került feljebb. A tegnap alulteljesítő MOL ma erőtlenül emelkedik, csakúgy mint a Richter. A Magyar Telekom pedig 343 forinton stagnál. Utóbbi társaság modelljét a Goldman Sachs felülvizsgálta, és bár az ajánlás maradt tartás, a célárat 350 forintra emelte. <percrolpercre><banner></banner></percrolpercre>
