BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszafogott a befektetők öröme - Az OTP jár az élen

Az amerikai részvényindexek erősödéssel zárták a csütörtöki kereskedést annak hatására, hogy a befektetők arra spekuláltak a vártnál kedvezőtlenebb makrogazdasági adatok láttán, hogy a Fed elnyújthatja eszközvásárlási programjának kivezetését. Az ázsiai régió vezető indexei eltérően szerepeltek viszont, japán tőzsdék erősödtek, míg a kínai börzék estek annak hatására, hogy a befektetők körében felélénkültek az ország gazdaságának lassulásával kapcsolatos félelmek. Mindezek együttes hatására az irányadó nyugat-európai indexek erősödnek, ami ezúttal a magyar tőzsdére is jó hatással van.

2014. február 21. péntek, 11:41

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszafogott optimizmus jellemzi a nyugat-európai piacokat, miután a tegnap közzétett, várttól elmaradó makroadatok miatt a befektetők arra spekulálnak, hogy a Fed elnyújthatja eszközvásárlási programjának kivezetését. Az indexek többsége óvatosan erősödik. A régiós tőzsdéken is az eladók kerültek enyhe többségbe, a BUX közel 1,5 milliárd forintos forgalom mellett mérsékelten emelkedik.

Az OTP az ukrán zavargások ellenére jól teljesít, a délelőtti kereskedésben a legerősebb hazai blue chip volt, a részvények árfolyama mintegy 1 százalékkal került feljebb. A tegnap alulteljesítő MOL ma erőtlenül emelkedik, csakúgy mint a Richter. A Magyar Telekom pedig 343 forinton stagnál. Utóbbi társaság modelljét a Goldman Sachs felülvizsgálta, és bár az ajánlás maradt tartás, a célárat 350 forintra emelte. <percrolpercre><banner></banner></percrolpercre>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet