Megindította a befektetők fantáziáját, hogy a Deutsche Telekom a cseh T-Mobile egyetlen tulajdonosává válhatott: a Magyar Telekom papírjai 2,3 százalékkal 312 forintra drágultak. A távközlési cég papírjainak forgalma nem döntöget rekordokat, a délelőtt folyamán 300 millió forintnyi részvény sem cserélt gazdát.
A többi blue chip ezzel szemben süllyedt: a Mol 0,6 százalékkal 13 660, az OTP 0,2 százalékkal 4260, a Richter 0,6 százalékkal 3995 forintra.
