BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul indul a nap az USA-ban

Mínuszban a főbb tengerentúli tőzsdék.

2014. február 3. hétfő, 16:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem fest valami biztató képet a kínai gazdaság várható teljesítményéről a legfrissebb makroadat, amely azt sejteti, hogy a GDP kevésbé nőhet a vártnál. Ez és az európai deflációs félelmek pedig éppen elég volt az amerikai indexeknek arra, hogy mínuszban induljon a kereskedés hétfőn: mintegy 40 perccel a nyitás után a Dow Jones ipari átlaga és az S&P-500 0,8, míg a Nasdaq 0,9 százalékos esésben állt.

Mindez azt jelenti, hogy igen rosszul indul az év, hiszen januárban közel egy éve nem látott mélyrepülést produkáltak a tőzsdék, amiben szerepet játszott az is, hogy néhány vállalat a vártnál rosszabb eredményekről tett jelentést.

Ez utóbbiak közé tartozik a Ford is, amely hétfőn már 2,7 százalékos mínuszban állt, miután híre ment, hogy 7 százalékkal estek az eladásai az elmúlt időszakban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet