BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

JP Morgan: Érdemes OTP-t venni

A JP Morgan elemzői találkoztak az OTP menedzsmentjével, a beszélgetés pedig arról győzte meg őket, hogy a magyar bank kilátásai továbbra is jók, ezért az elemzőház továbbra is felülsúlyozásra ajánlja az OTP papírjait. A célárat 5860 forintról 5790 forintra csökkentették, ami még mindig közel 39 százalékkal magasabb, mint a jelenlegi árfolyam.

2014. január 29. szerda, 16:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A JP Morgan szerint az OTP tőkemegfelelése még mindig kifejezetten magas, az egyik legmagasabb az európai bankok között, a hitelek fedezettsége pedig 80 százalék felett van, emiatt a bank ellenálló lehet turbulensebb időszakokban is. Az OTP elsősorban az akvizíciók helyett az organikus növekedésre helyezi a hangsúlyt, ez pedig megteremti a magasabb osztalékfizetés lehetőségét, 2015-tő jelentősen emelkedhet a kifizetett osztalék mértéke.

<banner>További pozitívum, hogy az orosz leánybank várhatóan jobban teljesít majd a következő években és a hitelkihelyezés is felpöröghet, ennek hatására a profit két számjegyű növekedést mutathat a következő években.
</banner>

<banner>Az OTP a JP Morgan szerint továbbra is olcsó, 2015-re vonatkozóan 5,5-os P/E, 0,7-es P/NAV szorzókon forog, ráadásul 6,8 százalékos osztalékhozamot nyújt, ami nem csak historikusan, de a régiós bankokhoz képest is vonzó.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet