A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 1,45 százalékos csökkenéssel, 18 799,73 ponton zárt hétfőn. A BUX-ot - amely egész nap mínuszban mozgott - főként a 2,3 százalékal 4250 forintra eső OTP húzta le.
Esett a többi blue chip is: a Mol 1,0 százalékkal 13 830, a Telekom 1,6 százalékkal 302, a Richter pedig 0,9 százalékkal 4700 forintra. A BUX mindezzel a nemzetközi trendeket követte, hiszen a nyugat-európai és a New York-i tőzsdék is délnek vették az irányt - igaz, a budapestihez hasonló mínusz csak Londonban jött össze, másutt kisebb volt a veszteség.
