Szinte egész nap a negatív tartományban tartózkodott a BUX, így a nap végére 2,4 százalékkal állt alacsonyabban, mint a csütörtöki záráskor. A csökkenésben nagy szerepe volt az OTP-nek, amely 5 százalékot vesztett értékéből, de a Mol is 1,3, a Richter 1,1, míg a Magyar Telekom 0,3 százalékot esett.
A rossz eredmény oka, hogy egyre komolyabbá kezd válni az elmúlt napokban kibontakozott korrekció a nemzetközi tőkepiacokon, ami nem csak a forintot és a magyar részvényeket, de az összes feltörekvő piaci devizát is rosszul érinti. Az alaphangot az eséshez a tegnapi rossz kínai konjunktúra index adta meg, s a kockázati étvágy csökkenését csak fokozza, hogy a török deviza mélyrepülése nem akar megállni, sokak szerint Törökország egy kiadós devizaválsággal kell szembenézzen.
A hangulat hirtelen romlása ráadásul egy olyan időpontban következett be, amikor a befektetők optimizmusa sokéves csúcsokon áll. Az amerikai befektetők körében elképesztő mértékű derűlátás uralkodik-uralkodott, a profi tanácsadók által javasolt pozicionáltságot mutató bull/bear hányados bőven a hármas érték felett tartózkodik, ez pedig a piaci csúcsokra jellemző érték.
