BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holland céghez került át a Magyar Telekom

A Deutsche Telekom a Magyar Telekomban meglévő többségi részesedését egy holland vállalathoz csoportosítja át, áll a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal által közzétett engedélyében. A tranzakcióval egy holdingstruktúra kialakítása a cél.

2013. december 9. hétfő, 09:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A Magyar Telekom 59,21 százalékos részvénycsomagját a német Deutsche Telekom irányítása alatt álló, német T-Mobile Global Holding Nr. 2. átadja leányvállalatának, a holland bejegyzésű CMobil B.V.-nek, áll a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal által közzétett engedélyében.</banner>

<banner>A Magyar Telekom eddig a Deutsche Telekom által létrehozott, német MagyarCom Holding GmbH közvetlen tulajdonában állt. Idén azonban a MagyarCom beolvadt közvetlen anyavállalatába, a T-Mobile Global Holding Nr. 2.-be, amely ezzel a Magyar Telekom többségi tulajdonosa lett. A tranzakciót követően nem csak a magyar, de a cseh leányvállalat tulajdonosa is a holland céghez tartozik.</banner>

A Deutsche Telekom célja egy holdingstruktúra létrehozása, ezért vonják össze egy vállalat alá a leánycégekben meglévő többségi tulajdonrészeket - véli a portfolio.hu.<banner></banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet