BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszalő Zágrábra a Mol

A Mol nemzetközi választottbírósági eljárást kezdeményezett a horvát kormány ellen.

2013. november 26. kedd, 20:00

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Nyrt. nemzetközi választottbírósági eljárást kezdeményezett a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) a horvát kormány ellen, horvátországi befektetéseinek védelmében, mert az nem teljesítette bizonyos szerződéses kötelezettségeit és vállalásait - közölte a társaság.

A közlemény szerint a Mol a horvát kormány elleni eljárás megindítását az Energia Charta Egyezmény alapján, jogi képviselőjén, a Weil, Gotshal and Manges LLP nemzetközi jogi irodán keresztül kérelmezte.

A társaság hangsúlyozza, hogy Horvátország egyik legnagyobb külföldi befektetőjeként régóta megbízható stratégiai partnere a horvát kormánynak, ennek jegyében pedig mindig is a horvát kormánnyal kialakult viták békés rendezésére törekedett. Hozzáteszik ugyanakkor, hogy a cégnek meghatározott jogi kötelezettségei vannak saját részvényesei és más érintettek (stakeholders) felé, hogy jóhiszemű tárgyalásokat folytasson. Mindazonáltal, jogi kötelezettsége az is, hogy érdekeinek érvényesítése céljából megtegye a megfelelő jogi lépéseket. A Mol továbbra is nyitott a vita tárgyalásos rendezésére - zárul a dokumentum.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet