A Mol Nyrt. nemzetközi választottbírósági eljárást kezdeményezett a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) a horvát kormány ellen, horvátországi befektetéseinek védelmében, mert az nem teljesítette bizonyos szerződéses kötelezettségeit és vállalásait - közölte a társaság.
A közlemény szerint a Mol a horvát kormány elleni eljárás megindítását az Energia Charta Egyezmény alapján, jogi képviselőjén, a Weil, Gotshal and Manges LLP nemzetközi jogi irodán keresztül kérelmezte.
A társaság hangsúlyozza, hogy Horvátország egyik legnagyobb külföldi befektetőjeként régóta megbízható stratégiai partnere a horvát kormánynak, ennek jegyében pedig mindig is a horvát kormánnyal kialakult viták békés rendezésére törekedett. Hozzáteszik ugyanakkor, hogy a cégnek meghatározott jogi kötelezettségei vannak saját részvényesei és más érintettek (stakeholders) felé, hogy jóhiszemű tárgyalásokat folytasson. Mindazonáltal, jogi kötelezettsége az is, hogy érdekeinek érvényesítése céljából megtegye a megfelelő jogi lépéseket. A Mol továbbra is nyitott a vita tárgyalásos rendezésére - zárul a dokumentum.
