BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soha nem látott katasztrófától tart a guru

Jim Rogers,a legendás befektető szerint teljesen megalapozatlan a tőzsdék szárnyalása, s szerinte egy régen nem látott összeomlás is jöhet a piacokon.

2013. október 5. szombat, 09:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csak idő kérdése, s az amerikai részvénypiac hatalmas problémákkal kell szembenézzen az elképesztő mértékű monetáris lazítás következtében. Ezért egyet lehet tanácsolni a befektetőknek, legyenek rendkívül óvatosak - mondta Jim Rogers, neves befektető a CNBC-nek adott interjújában.

Az Egyesült Államok a világ történetének egyik legnagyobb adósságát halmozta fel, s ez hatalmas veszélyeket rejt magában. A részvénypiac eközben lehet, hogy szárnyal, azonban az emelkedés mögött nincs reális teljesítmény. Mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy alaptalan a jó hangulat a partin, s ha a vendégsereg hálaadó imákat kezd énekelni - mivel ilyet már láttam korábban is - ideje kiszállni a buliból - festette le a szerinte a Wall Street-en uralkodó helyzetet.

Rogers szerint csak idő kérdése, hogy az amerikai részvénypiac pusztító problémákkal nézzen szembe a Fed kvantitatív lazító programja és a világ más tájain futó hasonló programok miatt. Ez már csak a gazdaság és a tőzsde ciklikusságából is következik, mint mondta, az amerikai gazdaságtörténetben ez minden 4-6 évben rendszeresen bekövetkezett. Ilyen volt a 2001-2002-es, illetve a 2007-2009-es medvepiac is. A következő vihar azonban súlyosabb lesz, tekintve hogy az eladósodottság szintje jóval magasabb.

Ez az első eset a történelemben, hogy a világ összes vezető jegybankja egyszerre próbálja monetáris eszközökkel stimulálni a reálgazdaságot, s így a világ fürdik a mesterséges likviditás tengerében. Azonban ez a tenger egyszer el fog tűnni, s amikor erre sor kerül, annak hatásai még rosszabbak lesznek.

Mindezek ellenére Rogers nem javasolja senkinek, hogy most nyisson eladási pozíciókat a részvénypiacon, mivel a lufi kipukkadásának időpontját szerinte nehéz megjósolni, s a jegybanki stimulusok egyelőre magasan tartják az árfolyamokat. Így ő egyelőre csak ül és figyel.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet