Nincs tudomásom arról, hogy a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója bármely horvát szervtől vagy hivataltól megkeresést kapott volna az ügyben történő kihallgatásra - kommentálta Kara Pál, a Mol-csoport jogi igazgatója a pénteki, horvátországi médiában megjelent, és a Bloomberg által is átvett hírt, miszerint a horvát bíróság kiadta az elfogatóparancsot Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató ellen.
\"Jogi olvasatomban teljességgel érthetetlen a bíróság indoklása, melyben azt mondja, hogy Hernádi Zsolt többszöri kérésre sem működött együtt a horvát hatóságokkal, ezért fennállna a szökés veszélye. Az indokolás nem felel meg sem a horvát, sem az európai jogi normáknak, és józan ésszel fel nem fogható logikai következtéseket tartalmaz.
Számomra az egyedüli jogi értelemben is releváns ügyirat a kérdésben a magyar hatóságok nyomozást lezáró határozata. A magyar ügyészség által lefolytatott magyarországi nyomozás során Hernádi Zsolt teljes mértékben együttműködött a magyar hatóságokkal és részletes tanúvallomást tett. A nyomozást a magyar ügyészség 2012 januárjában bűncselekmény hiányában lezárta, azzal, hogy sem a Mol-hoz, sem annak vezetőihez bűncselekmény nem köthető.
A horvát igazságügyi szervek lépését nem tudom másként értékelni, mint fenyegetésként a Mol és annak elnöke ellen. Egyben határozottan visszautasítom a merőben spekulációkra és erőltetett állításokra épülő vádakat, valamint a jogi eszközökkel való visszaélésen alapuló teljes eljárást.\"
