Alig 20 perccel a nyitás után már 1,3 százalékos pluszban állt a BUX, az emelkedés gyakorlatilag az Egisnek köszönhető, amely már 31 (!) százalékos pluszt hozott össze az után, hogy francia többségi tulajdonosa bejelentette, hogy 28 ezer forintos árfolyamon nyilvános vételi ajánlatot tett az a cég részvényeire, majd jelezte, kivezeti a papírt a tőzsdéről.
Felemás teljesítményt nyújtottak viszont a blue chipek eddig, hiszen amíg a Mol 0,56, az OTP pedig 0,7 százalékos veszteségben állt, addig a Magyar Telekom stagnált, a Richter pedig 0,5 százalékos emelkedést könyvelhetett el ekkor.
A forgalmat tekintve az Egis vezet 774 millió forinttal, mögötte a Richtert találjuk 322 millió forinttal, majd az OTP következik 118 millióval.
