BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguld az Egis

Pluszban kezdett a Budapesti Értéktőzsde.

2013. szeptember 25. szerda, 09:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alig 20 perccel a nyitás után már 1,3 százalékos pluszban állt a BUX, az emelkedés gyakorlatilag az Egisnek köszönhető, amely már 31 (!) százalékos pluszt hozott össze az után, hogy francia többségi tulajdonosa bejelentette, hogy 28 ezer forintos árfolyamon nyilvános vételi ajánlatot tett az a cég részvényeire, majd jelezte, kivezeti a papírt a tőzsdéről.

Felemás teljesítményt nyújtottak viszont a blue chipek eddig, hiszen amíg a Mol 0,56, az OTP pedig 0,7 százalékos veszteségben állt, addig a Magyar Telekom stagnált, a Richter pedig 0,5 százalékos emelkedést könyvelhetett el ekkor.

A forgalmat tekintve az Egis vezet 774 millió forinttal, mögötte a Richtert találjuk 322 millió forinttal, majd az OTP következik 118 millióval.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet