Az euró/forint kurzusa a reggeli órákban már rövid időre benézett a 296 forint feletti tartományba is. Háromnegyed 10 körül 295,93 forintnál járt a jegyzés a tegnap késő délutáni 295,70 forint után. A dollárral szemben kora reggel még a tegnapinál kissé gyengébb szinteken mozgott a magyar deviza, de 9 óra körül erősödés indult és háromnegyed 10 körül 223,41 forintot ért a kedd késő délutáni 223,81 forintos szint után. A svájci frankért 239,16 forintot kértek a bankközi piacon a tegnapi 239,03 forint után. Az eurót 1,3247 dolláron jegyezték.
A forintpiacot szerdán a magyar kormány devizahitelesek ügyével kapcsolatos döntése mozgathatja meg. Amennyiben a kabinet a KIM által készített radikálisabb terv mellett teszi le a voksát, az nagyobb forintgyengülést is kiválthat elemzők szerint. E terv esetében elképzelhető ugyanis, hogy a devizahiteleken keletkezett teljes, 1100 milliárd forintos veszteség a bankszektort terheli majd, ami például az OTP-nek 250 milliárd forintos mínuszt jelentene.
Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter múlt hét kedden beszélt arról, hogy a kormányzat keresi a megoldást arra, hogyan lehet jogszabállyal módosítani a devizahitelesek szerződésein. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) tájékoztatása szerint azt vizsgálják, hogy a szerződéskötéskori körülmények alapvető megváltozására hivatkozva miként lehetne jogszabállyal átírni a bankokkal kötött szerződést. Ilyen - a szerződésmódosítást indokoló - körülmény elsősorban az árfolyam-különbözet, hiszen nem róható fel az ügyfélnek, ha rajta kívül álló ok, például az árfolyam \"elszaladása\" miatt válik képtelenné tartozása fizetésére - közölte a tárca, hozzátéve: a polgári törvénykönyv lehetővé teszi, hogy a parlament jogszabállyal módosítsa szerződések tartalmát. Az a cél, hogy a gazdasági ésszerűség figyelembevételével minél több devizahitelesnek tudjon segítséget nyújtani a kabinet - hangsúlyozta a KIM.
