BUX 139671.89 0,59 %
OTP 45580 0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A június betett a profiknak

Júniusban véget ért a hedge fundok hét hónapos nyerő szériája, a részvénypiaci korrekció sokakat érzékenyen érintett.

2013. július 11. csütörtök, 13:13

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A június részvénypiaci korrekció a jelek szerint nem tett jót a hedge fundok teljesítményének, a szektor teljesítményét figyelő Eurekahedge adatai szerint átlagosan 1,47 százalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni az iparág képviselői a hónap során - tudósít a CNBC.com. Ezzel hét hónapos nyerő széria szakadt meg az iparágban, amely idén eddig nem produkált negatív hozamot befektetőinek. A veszteség mértéke ugyanakkor kisebb volt, mint a részvénypiacok visszaesése az MSCI World Index ebben a hónapban ugyanis 3 százalékkal csökkent.

A részvényekbe fektető hedge fundok közül a legrosszabb teljesítményt nem meglepő módon a japán kivételével Ázsiában befektető alapok produkálták,átlagosan 4,63 százalékos veszteséggel. Azonban az alapok kezelőinek javára írható, hogy a veszteségek mértéke elmaradt a régió részvénypiacait reprezentáló MSCI Asia ex-Japan index 7 százalékos mélyrepülésétől.

Az Eurekahedge adatai szerint pluszos hónapot zártak a japánban befektető alapok, a szerény 0,15 százalékos növekedéssel idei hozamuk már meghaladja a 17 százalékot. Az észak amerikai hedge-fund index 0,1 százalékos csökkenéssel úszta meg a júniust, míg az európai index vesztesége 1,16 százalékos volt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet