BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább drágul az OTP

A csütörtöki jókora erősödés után péntek reggelre is maradt az optimizmusból a Budapesti Értéktőzsdén. Továbbra is az OTP-Richter páros húzza a magyar piacot, nekik köszönhetően teljesítjük felül a nemzetközi indexeket.

2013. július 5. péntek, 09:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénteki nyitás után nem sokkal 18 985 ponton állt a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt magasabb az előző napi záróértéknél. A forgalom kimondottan magas az amerikai tőzsdék szünnapja után, az OTP már több mint 1,5 milliárd forint értékben cserélt gazdát, meglepetésre második a sorban a Richter 200 millió feletti forgalommal.

A vezető részvények többsége javulással kezdte a hét utolsó kereskedési napját, a legnagyobb nyertes egyelőre az OTP, mely 1,5 százalékkal 4875 forintig drágult. A bank csütörtökön jó hírt kapott, hiszen a Kúria nem minősítette semmisnek az egyik ügyfél devizahitel-szerződését, ami a további perek esetében is irányadó lehet. A Mol a nyitás után tíz forintot javítva 16 490 forintba került, míg a Magyar Telekom 315 forintos árfolyama stagnálást jelent.

A gyógyszergyártók számára is jól indult a nap, a Richter az első percekben egy százalékkal 35 250 forintig erősödött, míg az Egis 21 830 forintos jegyzése 0,4 százalékkal volt magasabb a tegnapinál.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet