A szerdai nyitás után a BUX index 18 492 pontig esett, ez 0,7 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi záróértéknél. A forgalom kicsivel magasabb az utóbbi napokban megszokottnál, az OTP majdnem egymilliárd forint értékben cserélt gazdát rögtön az elején.
A vezető részvények többsége a negatív oldalon indította a napot, az OTP eddig a pesti parkett nagy vesztese 1,6 százalékos esésével, ami 4546 forintos árfolyamot jelentett. A Mol azonban 0,1 százalékos felfelé araszolás után 16 430 forintba került, míg a Magyar Telekom 321 forintos árfolyama három forinttal volt alacsonyabb a keddinél.
A gyógyszergyártók piacán is rossz hangulatban indult a kereskedés, a Richter 34 100 forintba került, ami 0,6 százalékos mínusznak felelt meg, míg a szektortárs Egis minimális lecsorgás után 22 240 forintot ért.
