A keddi nyitás után nem sokkal 18 874 ponton állt a BUX index, ez 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A forgalom is kifejezetten visszafogott volt a nap első perceiben, még az OTP sem érte el a 300 millió forintot.
A vezető részvények felemás hangulatban kezdték a kereskedést, az OTP például 0,4 százalékos gyengülés után 4680 forintot ért délelőtt, míg a Mol 16 740 forintos árfolyama 0,35 százalékkal alacsonyabb volt a hétfőinél. Eközben a Magyar Telekom ugyanúgy 334 forintot ért, mint a tegnapi záráskor.
Óvatos optimizmussal indult a nap a gyógyszergyártók piacán, a Richter a kereskedés elején 0,2 százalékkal 34 300 forintig kapaszkodott fel, míg az Egis nagyjából ugyanekkora plusz után 22 400 forintot ért.
