A keddi napot 18 616 ponton fejezte be a BUX index, ez 1,55 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A forgalom elmaradt az átlagostól, mindössze 5,1 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között. A nap elején még pluszban is volt a magyar piac, majd fokozatosan kerültek fölénybe az eladók, a zárás előtt pedig egy újabb negatív hullám okozta a komoly bukást. Így a BUX végül napi mélyponton zárt, a csúcs pedig jó 330 ponttal magasabban volt.
A vezető részvények szinte kivétel nélkül veszítettek értékükből, az OTP például 1,7 százalékos esés után 4620 forinton állt meg. Ennél is rosszabb napja volt a Molnak és a Magyar Telekomnak, az olajpapírok 2,3 százalékkal 16 420 forintig estek, míg a távközlési részvény három százalékkal 324 forintig zuhant.
A gyógyszergyártók összességében az átlagnál jobban teljesítettek, sőt a Richter 0,2 százalékkal erősödni is tudott, így 34 300 forinton kötötték vele az utolsó üzletet. A szektortárs Egis fél százalékos lecsorgás után 22 245 forintot ért.
Az alacsony forgalmú kispapírok közül az Őrmester 17,5 százalékos szárnyalását és a HunMining 8,8 százalékos ugrását érdemes kiemelni az egyik oldalon, míg a nap vesztese a Grenergie lett 7,7 százalékos zuhanással.
