A csütörtöki nyitás után nem sokkal 18 573 ponton állt a BUX index, ez egy hajszállal volt csak magasabb a szerdai értéknél. A forgalom átlag alatti volt a nap elején, még a piacvezető OTP sem tudta elérni a félmilliárd forintot.
A vezető részvények számára felemás hangulatban indult a kereskedés, az OTP például 0,3 százalékkal 4670 forintig esett vissza, míg a Mol 16 260 forintos árfolyama 0,2 százalékos emelkedésnek felelt meg. Közben a Magyar Telekom egy forinttal 327 forintig esett vissza. Az elmúlt napok masszív emelkedése után szinte mindegyik blue chip esetében az lehet a legfontosabb kérdés, hogy maradtak-e még vevők a további erősödéshez.
A gyógyszergyártók stagnálással kezdték a napot, a Richter minimális változás után 33 995 forintot ért, míg az Egis papírjaival 20 995 forinton kereskedtek.
