A szerdai nyitás után 18 454 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,8 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A forgalom a szokásos, csak az OTP 700 millió forintos üzletkötését érdemes kiemelni.
A vezető részvények többsége erősödéssel kezdett reggel, az OTP például 1,4 százalékos drágulás után 4640 forintot ért, míg a Mol 16 250 forintos ára 0,9 százalékkal volt magasabb a tegnapinál. Közben a Magyar Telekom minimális mértékben 318 forintig esett vissza, vagyis mostanra elveszítette az utóbbi napok emelkedését és visszatért történelmi mélypontjára.
A gyógyszergyártók közül a Richter a reggel bejelentett újabb licencmegállapodás hatására 1,3 százalékkal 34 130 forintig kapaszkodott fel, míg a szektortárs Egis 1,2 százalékos esés után 20 750 forintba került.
