BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozitív hangulatban nyitott a tőzsde

Emelkedéssel indult a szerdai nap a Budapesti Értéktőzsdén, a vezető részvények az Egis kivételével javítani tudtak a nap elején. A nemzetközi hangulat is óvatosan optimista, így egyelőre támogatja a magyar részvényeket.

2013. június 26. szerda, 09:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerdai nyitás után 18 454 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,8 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A forgalom a szokásos, csak az OTP 700 millió forintos üzletkötését érdemes kiemelni.

A vezető részvények többsége erősödéssel kezdett reggel, az OTP például 1,4 százalékos drágulás után 4640 forintot ért, míg a Mol 16 250 forintos ára 0,9 százalékkal volt magasabb a tegnapinál. Közben a Magyar Telekom minimális mértékben 318 forintig esett vissza, vagyis mostanra elveszítette az utóbbi napok emelkedését és visszatért történelmi mélypontjára.

A gyógyszergyártók közül a Richter a reggel bejelentett újabb licencmegállapodás hatására 1,3 százalékkal 34 130 forintig kapaszkodott fel, míg a szektortárs Egis 1,2 százalékos esés után 20 750 forintba került.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet