A keddi nyitás után 18 426 pontig erősödött a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom átlagos volt, és az eloszlása is megfelelt a megszokottnak, vagyis szinte kizárólag az OTP-ben volt érdeklődés.
A vezető részvények többsége emelkedéssel kezdte a napot, a nyertes az első percekben az OTP volt, mely 1,6 százalékkal 4570 forintig erősödött. A Mol eközben 0,6 százalékot tudott javítani, 16 300 forintért cserélt gazdát, míg a Magyar Telekom 320 forintos árfolyama két forinttal volt magasabb a hétfői záróértéknél.
A gyógyszergyártók felemás hangulatban indították a napot, a Richter 34 200 forintot ért, ami 0,6 százalékos gyengülésnek felelt meg, az Egis viszont egy százalékkal 21 000 forintig kapaszkodott vissza.
A nemzetközi piacokon is javult a hangulat miután az elmúlt napokban vihart kavart területekről, a Fed és a kínai bankrendszer tájáról is kedvező hírek érkeztek. Amerikában a jegybank jelenleg nem szavazó tagjai a múlt hetinél optimistább forgatókönyvet vázoltak fel a gazdasággal kapcsolatban, míg Kínában tovább csökkent a bankközi kamat, vagyis érezhetően enyhült a feszültség. A magyar piac szempontjából az MNB kora délutáni kamatdöntése lehet fontos, hiszen az utóbbi hetek negatív hangulatában egyre forróbb lett a talaj a Monetáris Tanács lába alatt, így kérdés, vállalkoznak-e egy újabb lazításra.
