BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy rally volt Amerikában

Nagy rally bontakozott ki az amerikai tőzsdéken egy a Fed monetáris politikájától szóló cikk miatt, így jelentős pluszokban zártak az indexek.

2013. június 13. csütörtök, 22:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Wall Streeten a vezető indexek a nap folyamán szinte folyamatosan emelkedtek. A Dow 181 pontos erősödéssel 15 176 ponton zárt, ami 1,2 százalékkal magasabb az előző napi zárónál Az S&P 500 1,5, a Nasda1 1,3 százalékos nyereséget ért el.

A rally egy Wall Street Journalban megjelent Fed-sztori volt az amerikai jegybank szerepét betöltő intézmény monetáris politikájáról. Eszerint vezető stratégák úgy vélik, a Fed a következő ülésén vélhetően nem tesz majd semmit, a Fed a következő ülését a piaci aggodalmak csillapítására használja majd: Ben Bernanke Fed-elnök megerősíti majd, hogy a bank szerint várhatóan \"jelentős\" idő telik majd el a kötvényvásárlási program vége és a rövid távú kamatok megemelése között.

Csütörtökön az emelkedést leginkább a pénzügyi szektor fűtötte. A Morgan Stanley papírjai 3,1, a Goldman Sachs Groupé 2,5, a JP Morgan Chase és a Citigroup részvényei közel 2, a Bank of Americáé 1,2, a Barclaysé 2,9, a Credit Suisse Groupé 2,1 százalékot drágult.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet