BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nemzetközi hangulat sújtja a BUX-ot is

Gyengüléssel nyitott csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe miután az ázsiai piacokon folytatódott a csapkodás, ráadásul ezúttal negatív irányban. A befektetők továbbra is egyértelmű jeleket várnak a Fedtől a kötvényvásárlási program befejezését illetően.

2013. június 13. csütörtök, 09:20

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX index a csütörtöki nyitás után 19 398 pontig esett vissza, ez 0,7 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A forgalom csak az OTP-ben volt kimagasló az első percekben, a bankpapír már több mint félmilliárd forintnyi üzletkötést regisztrált.

A nap vesztese az OTP volt a nyitásban, a részvények 1,3 százalékkal 4876 forintig estek vissza, ami nem is meglepő, hiszen a bank a leginkább kitett a nemzetközi hangulatnak. A Mol 0,6 százalékos gyengüléssel kezdett, így 16 895 forintot ért, míg a Magyar Telekom 358 forintos árfolyama egy hajszállal magasabb volt a tegnapinál.

A gyógyszergyártók közül a Richter 0,3 százalékot veszített értékéből, 35 475 forintot ért, míg az Egis fél százalékos esés után 21 380 forintba került.

Magyar szempontból a nap legfontosabb eseménye az ÁKK kötvényaukciója lesz, késő délelőttre kiderülhet, hogy az utóbbi napok csapkodó hangulata után el tud-e adni az adósságkezelő a tervezett mennyiségben állampapírokat, és milyen hozam mellett.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet