BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtőn a tőzsde is, 5000 alá ütötték ismét az OTP-t

Számottevő gyengüléssel kezdte a keddi kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, de a nemzetközi piacokon is elbizonytalanodtak a befektetők az egyre jobban eszkalálódó török válság miatt. Itthon az OTP eddig a nap vesztese két százalékos gyengüléssel.

2013. június 11. kedd, 10:06

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi nyitás után 19 600 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A forgalom kimondottan magas, de ez csak az OTP kétmilliárd forint feletti üzletkötésének köszönhető.

A vezető részvények közül éppen a bankpapír a nap vesztese eddig, 4980 forintos árfolyama két százalékkal marad el a tegnapitól. A Mol 0,55 százalékos lecsorgás után 17 100 forinton állt délelőtt, míg a Magyar Telekom 358 forintos szintje három forinttal magasabb volt a hétfőinél. Jól látszik tehát a piacon a szokásos trend, mely szerint leginkább az OTP érzékeny a negatív külső hírekre, a befektetők az utóbbi hetekben a Fed kötvényprogramjának leállítása miatt lejtőre tették a feltörekvő piacokat, ezt tetézi most az, hogy Törökországban hetek óta kormányellenes tüntetések vannak.

A gyógyszergyártók felemás teljesítménnyel kezdtek kedd reggel, a Richter 0,2 százalékos felfelé araszolás után 35 450 forintot ért, míg az Egis 21 395 forintos árfolyama 0,2 százalékkal alacsonyabb volt a hétfő délutáninál.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet