Kedd reggel ott folytatta a forint, ahol hétfőn abbahagyta, délelőttig egészen 301 fölé emelkedett a jegyzés az euróval szemben. Sokáig úgy tűnt, nem is lesz megállás, azonban délután váratlanul 298-ig húzták vissza az árfolyamot, ami már majdnem fél százalékkal a hétfői szint alatt volt és nagyjából egy százalékkal maradt el a napi csúcstól. A dollárral szemben 223,94-ig erősödött a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 242,14 forintba került.
A forint délutáni erősödése mindenkit meglepett, hiszen a régióban egyedülálló volt, a lengyel zloty például nem követte - mondta a mozgással kapcsolatban Csajbók Róbert, az ING devizakereskedője. Hozzátette: a piacon is elterjedtek olyan pletykák, hogy esetleg a jegybank avatkozott be a forint védelme érdekében, de a kereskedés ezt nem támasztotta alá. Valószínűbb, hogy lassan mindenki a forint esésére játszott, majd az irány megfordulásával hamar aktiválódtak a stopok.
A magyar kötvények számára sem sikerült jól a keddi nap, hiszen rég fordult elő, hogy a tervezett 50 milliárd forint helyett csak 40 milliárdért adjon el három hónapos diszkont kincstárjegyeket az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). Ezzel párhuzamosan a másodpiacon is csúnyán beleadtak a magyar papírokba, még a három hónapos kincstárjegyek jegyzése is 13 bázisponttal emelkedett, a hároméves kötvények pedig már 38 bázispontot ugrottak. A maximum a 15 éves hozam 46 bázispontos emelkedése volt.
