BUX 138928.02 -0,41 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két régi ismerőssel gyarapszik az S&P 500

A héten két cég kerül vissza az S&P 500 indexbe, az AIG és a General Motors (GM) életében is mérföldkő ez, hiszen a társaságok életben tartása dollármilliárdokat emésztett fel, ez azonban újabb jelzés, hogy kezdenek rendbe jönni.

2013. június 4. kedd, 17:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közel öt évvel az állami mentőakció után jutott el odáig a két cég, hogy újra a legnagyobb amerikai tőzsdeindex tagjai legyenek, a Reuters cikke szerint ez szimbolikus győzelem számukra.

Az indextagság várhatóan megnöveli a befektetők érdeklődését, ami különösen a még mindig részben állami tulajdonú GM számára lenne fontos. Az AIG 182 milliárd dolláros állami mentőövet kapott 2008-ban, míg a General Motors életben tartása érdekében 50 milliárd dollárt költött el az amerikai kormány. Azóta a biztosítótársaság papírjait már eladta az állam, az adófizetők nyereséggel szálltak ki az akcióból, míg az autógyár esetében 2014 elejére tervezik a kiszállást, jelenlegi állapot szerint azonban abban az esetben veszteséget kell majd elkönyvelnie az amerikai költségvetésnek.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet