BUX 138882.28 -0,44 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre erőtlen a visszapattanás

Enyhe emelkedéssel fejezte be a keddi napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a jelek szerint az elmúlt napok elbizonytalanodása után nem megy az emelkedés.

2013. június 4. kedd, 17:21

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi kereskedést 19 131 ponton fejezte be a BUX index, ez 0,4 százalékkal volt magasabb a hétfői értéknél. A forgalom megfelelt az átlagosnak, talán csak a Richter egymilliárd forintnyi üzletkötését érdemes kiemelni, mint átlag feletti értéket.

A vezető részvények felemás napot zártak, az OTP ugyan jól kezdett, de a végére 0,8 százalékkal 4821 forintig esett vissza. A bankpapírok az elmúlt napok hangulatromlásának vesztesei voltak, és a jelek szerint továbbra sincs erejük a visszapattanáshoz. A Mol 2,1 százalékos drágulással a nap nyertese lett, így 16 565 forinton fejezte be a kereskedést, míg a Magyar Telekom egy forinttal 355 forintig csorgott le.

A gyógyszergyártók közül a Richter a már említett átleg feletti forgalom mellett fél százalékot veszített értékéből, így 35 665 forinton zárt, míg az Egis jóval alacsonyabb érdeklődés mellett 1,4 százalékkal erősödött, így 20 685 forintot adtak érte.
Napi limittel, 15 százalékkal ugrottak meg a Danubius Hotels papírjai arra a hírre, hogy elhunyt a társaság elnöke, a befektetők most arra spekulálnak, hogy esetleg kötelező vételi ajánlatot kell tenni az örökösöknek a jelenleginél lényegesen magasabb árfolyamon. Azonban ezzel sem a Danubius lett a nap nyertese, hiszen az Őrmester 20 százalékkal 636 forintig ugrott fel. Jól szerepelt az utóbbi napokban sokat bukó Pannon-Flax és az Est Média is, míg a nagy vesztesek között a Kreditjogot és a Biomedicalt érdemes kiemelni.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet