BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP van talpon

Erősödéssel nyitott kedden a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely azonban csak az OTP egy százalék feletti javulásának köszönheti az optimizmust, a többi papír veszített értékéből. A Mol esetében ez nem meglepő, hiszen a részvény ma forog először az éves osztalék nélkül.

2013. május 28. kedd, 09:30

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi nyitás után 19 409 ponton állt a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom az OTP kivételével elenyésző, a bankpapírok egymilliárdnyi üzletkötése mellett még a Mol is alig közelítette meg a 100 millió forintot.

A vezető részvények többsége veszített értékéből, csak az OTP tartja magát. A bankpapírok 5205 forintos árfolyama 1,1 százalékkal volt magasabb a tegnapinál. Közben a Mol osztalék nélkül 1,2 százalékot esett, így 16 500 forintba került, de a 205 forintos árfolyamcsökkenés kevesebb mint a fele a 462 forintos éves osztaléknak. A Magyar Telekom két forintos lecsorgással nyitotta a napot, 360 forintba került a kezdéskor. A távközlési papírok esetében az hozhat némi mozgást, hogy a Wall Street Journal híre szerint a tulajdonos Deutsche Telekom felvásárlásokra készül a régióban. A pletykák arról szólnak, hogy elsősorban lengyel és cseh cégek lehetnek a célkeresztben, de szakemberek szerint felvetődhet a Magyar Telekomban lévő részesedés növelése is.

A gyógyszergyártók kedden szintén a negatív oldalon kezdtek, a Richter a nap elején 0,4 százalékkal 35 600 forintig esett, míg az Egis 20 000 forintot ért, ami megegyezett a hétfői záróárfolyammal.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet