BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bernanke szavai után a magyar piac is megbillent

Jelentős, egy százalék feletti gyengüléssel nyitott csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a hangulat elsősorban a Fed lehetséges exit-stratégiája miatt fordult meg.

2013. május 23. csütörtök, 09:24

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki nyitás után 18 922 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,8 százalékkal maradt el a szerdai záróértéktől. A forgalom kifejezetten élénk volt, szokás szerint az OTP vezeti a piacot 1,6 milliárd forint feletti üzletkötéssel néhány perc alatt.

A vezető részvények felemás hangulatban kezdték a napot, az OTP például közvetlenül a nyitás után 5000 forint alatt is járt, majd onnan kapaszkodott vissza 5019 forintig, ami azonban még mindig 1,1 százalékkal alacsonyabb volt a szerdai árfolyamnál. A Mol eközben 0,45 százalékos lecsorgást követően 16 475 forintba került, míg a Magyar Telekom 357 forintos szintje öt forinttal maradt el a szerdai utolsó üzletkötéstől.

A gyógyszergyártók lendületét is megakasztották az amerikai híre, hiszen a Richter 0,4 százalékkal 35 150 forintig esett vissza, míg az Egis 19 455 forintos ára 1,7 százalékkal maradt el a szerdaitól.

A hangulatromlás oka elsősorban az volt, hogy Ben Bernanke szerda délutáni beszéde még nem okozott meglepetést, utána azonban a legutóbbi kamatdöntés Fed-jegyzőkönyve már arról tanúskodott, hogy egyre megosztottabbak a döntéshozók a tengerentúlon. A pénzcsap elzárásától való félelem pedig automatikusan a befektetők elbizonytalanodásához vezetett.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet