A szerdai nyitás után nem sokkal 18 827 ponton állt a BUX index, ez 0,4 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A forgalom kimondottan alacsony volt, az OTP 330 millió forintja mögött a Telekom is alig 30 millióért cserélt gazdát.
A vezető részvények pozitív teljesítménnyel kezdtek, főleg az OTP teljesítménye tűnik biztatónak. Az OTP 0,7 százalékos felfelé araszolást követően 4955 forintba került, míg a Mol 0,2 százalékkal 16 530 forintig kapaszkodott fel. A Magyar Telekom közben az utóbbi napok jó teljesítménye után stagnálással kezdte a napot, 364 forintot ért.
Kimondottan jó erőben vannak a gyógyszergyártók, melyek közül az Egis fél százalékkal 19 285 forintig erősödött, míg a Richter 34 500 forintos árfolyama 0,3 százalékkal volt magasabb a keddinél.
